Младите състезатели от бургаския фехтовален клуб "Корсар" се представиха отлично на провелия се в София силен международен турнир "Mladost Cup",
Лора Ганева спечели бронзовия медал, а Ралица Корсева се класира шеста при момичетата до 12 години в конкуренцията на 49-състезателки от седем националности.
В предварителните групи и двете състезателки от морският град се представиха отлично, като записаха само победи и влязоха в директната елиминация с четвърти и пети номер.
Лора победи последователно Теодора Чаризани от Гърция и Ана-Мария Тома от Румъния, а Ралица се наложи над Лейля Килаф и Кайра Сенер от Турция. Така и двете стигнаха до двубоя за място сред медалистите, в който се изправиха една срещу друга. В емоционален мач Лора Ганева се наложи и се класира за финалите, там тя отстъпи в полуфинала от Лидия Зографаки -Гърция и спечели бронзовото отличие.
В състезанието още шест спортиста защитаваха честа на Българска фехтовална академия – регион Бургас, това бяха Михаела Йорданова, Виктория Панайотова, Стелиана Йорданова, Дария Ганева, Йоан Диков от "Корсар" - Бургас и Росалин Ангелов от "Маркели" - Карнобат.



