Nilolay_Nenov

Бургаски пилот с титла по картинг В най-големия роден картинг шампионат от този клас, участие взеха 30 пилоти от цяла България, а руският състезател Димитрий Кочетков внесе и интернационален елемент. В повече от 32-годишната история на пистата шампионската купа винаги е ставала притежание на варненски пилоти. Но на тази традиция бе сложен край от единствения бургаски участник Николай Ненов (192 т.). Той бе постоянен водач във временното класиране в своя клас още от първия кръг и не остави надежди на конкурентите до самия край. Победата бе повече от категорична – със смазваща разлика от 50 точки спрямо класиралия се на второ място Венцислав Гайдаров (142 т.), въпреки че Ненов пропусна един кръг по здравословни причини. Впечатляващо представяне на младия бургаски пилот и заслужена шампионска титла. Трети в генералното класиране финишира варненският състезател второ поколение Иван Радкев (137 т.).

Церемонията по награждаването на победителите бе не по-малко атрактивна – след уникален за България парад на суперавтомобили с повече от петдесет модела спортни коли и мотоциклети и спиращо дъха екстремно дрифт шоу на пистата.