Кметът на Бургас Димитър Николов се снима с абитуриентите от всички училища. Снимки Авторът

Кметът на Бургас Димитър Николов се снима с абитуриентите от всички училища. Снимки Авторът

Стотици абитуриенти от 20 бургаски училища участваха в превърналия се в традиция парад. Младежите се събраха пред сградата на община Бургас, след което под звуците на духовия оркестър преминаха по улица "Алеко Богориди", където бяха приветствани от аплодисментите на бургазлии. По протежението на улицата бяха разположени няколко арки под които минаваха зрелостниците, като на всяка арка имаше изписано свое послание. Освен това тази година на няколко места имаше ди джеи, така че музиката и традиционното отброяване съпътстваха преминаването на абитуриентите.

В Морската градина на терасата до културен център Морско казино всяко училище премина по червен килим, след което се снимаха за спомен с кмета на града Димитър Николов. Преди груповата снимка той им пожела успех. "Бургас изпраща своите най-успешни млади хора. Днес е празник за града. Благодаря на вас, родителите и преподавателите ви, които ви подкрепяха. Бургас ви обича много и се гордее с вас. Знайте, че където и да Ви отвее съдбата винаги може да се върнете в родния град, защото вие сте нашата гордост и бъдеще", каза Николов. 

Галерия