Момичетата се представиха отлично и заслужено спечелиха медалите. Снимка БНТ

Бургазлийката Женина Трашлиева като част от националния отбор по художествена гимнастика спечели златен медал от Световната купа, която се проведе в София.

Женина Трашлева – бургаската следа в новия ансамбъл на България

Отборът ни в състав: Вая Драганова, Елена Георгиева, Петя Борисова, Женина Трашлиева, Биляна Везирска и София Иванова получиха 28.600 точки и спечелиха златото. Възпитаничките на Весела Димитрова имат фантастична композиция и въпреки че допуснаха грешка (уред и гимнастичка извън терена) успяха да получат най-висока оценка заради изключителната трудност.

На второ място е Япония с 25.350 точки, а бронзовите медали спечели Франция с 24.100 точки.

За българките това е първо официално състезание като отбор и вече имат две титли след многобоя вчера.

На смесеното съчетание (три ленти и две топки) ансамбълът ни допусна неточности и завърши втори след Гърция. С бронза се окичи съставът на Япония.