"Черноморец-Поморие" стигна до равенство с "Миньор"

Гостите водиха с 2:0 до 87-та минута, но възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев изтръгнаха една точка с много воля и характер. Всичко по-интересно се случи след почивката.

"Минъор" откри в 62-та минута чрез Жеко Йорданов, който вкара с глава след корнер. Пет минути по-късно Хубчев направи тройна смяна, която даде ефект, но чак в последните минути. В 81-та минута Димитър Павлов удвои аванса на гостите. Домакините се вдигнаха на щурм и в 87-та минута Пламен Димов намали след разбъркване, а в последната минута Любомир Божинов изравни от пряк свободен удар.

Равенството беше първо за "Черноморец-Поморие" от началото на сезона.

Дебют за Поморийските "акули" направиха две от новите попълнения – 16-годишния юноша Живко Петков и Станимир Митев.

Отборът има в актива си 25 точки и в следващия, 17-и, кръг пак е домакин – срещу претендента за „А” група - Калиакра - Каварна на шести март.

Съставът на "Черноморец-Поморие": Георгиев, Велков/67 – Пехливанов/, Г. Калоянов, Г. Костадинов, Петков/67- Цветан Филипов/, Митев/ Г. Димов/, Коев, Орачев, П. Димов, Божинов, Чакъров.