Избират Топ 10 на спортистите в Несебър

Имената на победителите ще бъдат определени чрез гласуване на 14-ти декември в заседателната зала на община Несебър. Право на глас имат: по един представител на спортен клуб и медия, като в журито, освен Николина Тодорова е включен и Янаки Стоянов - зам.-кмет на община Несебър и дългогодишен спортен деятел. Оценките са по десетобалната система, като се отчитат класиранията на кандидатите на национални и международни състезания, световни, европейски и балкански шампионати, участия в олимпиади за 2009.

Номинирани са кандидати от седем клуба, като част от тях са юноши и деца. Сред фаворитите за първото място са Росен Тончев - състезател на "Несебър мото", завоювал първо място в националния и източно-европейския шампионат и Европейската купа, както и колоездачът Спас Гюров - спечелил Обиколката на България.