Министър Димитров (вдясно) е на работна среща с общини и бизнеса в Бургас и региона. Снимка Авторът

Министър Димитров (вдясно) е на работна среща с общини и бизнеса в Бургас и региона. Снимка Авторът

"Можем да говорим за успешен сезон, най-малкото, защото инфраструктурата след Джирото е  добро състояние. Институциите са готови за работа. Контролът ще бъде засилен откъм нерегламентираните практики. От страна на РЗИ се очаква, че пробите на водата да е една от най-чистите в Европа. Ще направим интерактивна карта, на която да споделяме информация за чистотата на водата", каза министърът на туризма  Илин Димитров. Той бе в Бургас на работна среща с представителите на морските общини и институциите, ангажирани с безопасността на туристите през активния летен сезон.

"Какво е състоянието на сектора ще разберем следобед, след като се срещнем с бизнеса. Прогнозата е, че сезонът ще бъде сходен с предишния, тъй като кризите около нас ще окажат своето отражение върху туризма. Не мога да прогнозирам високи ръстове. Ако имаме по-добър сезон, то ще бъде в резултат на начина на работата съвместно с държавата", каза още министър Димитров.