В симулативния процес участват ученици от 15 до 19 години. Снимката е генерирана с AI

В симулативния процес участват ученици от 15 до 19 години. Снимката е генерирана с AI

Младежки формат симулира управлението на България. То се проведе в периода 27 – 31 юли в Бургас. В него ще участват близо 100 ученици, като 40 от тях ще са от нашия град, каза за "Черноморие" Константин Георгиев  председател на Ученическия комитет към Община Бургас, който организира събитието.

Целта на образователната симулация "Модел Република България - Чайка" е да даде възможност на младежи да влязат в ролята на народен представител, министър, журналист или президент. Това е поредно издание на инициативата, но първото, което ще се проведе в Бургас. Осъществява се по формат, разработен от "България на младите".

"Модел Република България - Чайка" е шанс за младите хора да се запознаят отблизо с функциите на българските институции; да участват в дебати; да представят и защитят своите виждания за развитие на България; да развият своите презентационни умения, критическо мислене и работа в екип. 

Участието е отворено за младежи между 15 и 29 години. Всеки, който желае да се включи, трябва да се регистрира на следния линк, не по-късно от 26-ти юни на този адрес:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeHqWtbtcYBMgDEt7vplXXzqI4la0bm-BUWgBp7rFndjeoFVw/viewform?usp=dialog

Симулацията ще се проведе в периода от 27 до 31 юли т.г. в Бургас, а точната локация ще бъде уточнена допълнително. 

"Модел Република България - Чайка" е инициатива на Ученическия комитет към Община Бургас (УКОБ). Осъществява се с подкрепата на Община Бургас, Регионално управление на образованието - Бургас, Младежки международен център - Бургас, Професионална гимназия по транспорт - Бургас и Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации, а организационният екип е съставен от участници в предходните издания на "Модел Република България".