И униформени служители на ОД на МВР се включиха в гасенето на пожара. Снимки Областна управа

И униформени служители на ОД на МВР се включиха в гасенето на пожара. Снимки Областна управа

Мобилизираха и екипи на Областна дирекция на МВР – Бургас в гасенето на пожара край сунгурлаското село Скала. Вече трети ден огънят бушува в общината. Преди няколко часа бяха евакуирани жители на Скала в центъра на селото и няма опасност за населеното място.

На терен са 14 автомобила и се очакват още 7 противопожарни коли от близките на област Бургас региони. Два самолета и един хеликоптер участват в гасенето на пожара.

Една необитаема постройка е изгоряла. Няма пострадали и бедстващите хора.

Освен екипи на Пожарната на терен са мобилизирани и екипи на ОД на МВР, които участват в гасенето. В момента усилията на органите са насочени към ограничаване периметъра на пожара.

Галерия