Пияна водачка отнесе мъж с тротинетка в Слънчев бряг, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР в Бургас. Инцидентът станал на 8-ми септември. Около 07.10 ч. в Районно управление – Несебър е получено съобщение за пътен инцидент с индивидуално електрическо превозно средство, настъпил на алеята срещу хотел "Юпитер" в Слънчев бряг. Дошлите на място полицейски служители установили водача на тротинетката – 70-годишен пловдивчанин, който заявил, че покрай него преминал автомобил с пловдивска регистрация, от който слязло младо момиче, позаинтересувала се за състоянието му и лед като разбрала, че няма сериозни наранявания, се качила на автомобила и потеглила в посока село Кошарица. Служителите на реда установили жената, като 26-годишна пловдивчанка, която е поканена да се върне на местопроизшествието. В 07.45 ч. водачката се явила на мястото на инцидента, управлявайки автомобил, като лъхала на алкохол. Тествана е за употреба на алкохол и дрегера отчел 1,31 промила. Пловдивчанката отказала да даде кръвна проба за химически анализ. Задържана е за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство.
×



