Следващата среща на поморийци е на 22-ри септември

Отборът на ОФК "Поморие" постигна убедителна победа при гостуването си в Балчик над местния "Черноморец" с 3:0. Срещата бе от VII кръг на Втора професионални лига. Още в началото на двубоя, около 10-та минута, след изпълнение на ъглов удар Живко Петков успя да отбележи за 0:1. Срещата продължи с поделено надмощие на двата отбора като домакините разчитаха на високи центрирания, а гостите продължиха с убийствени контраатаки .
През II-то полувреме играта се развиваше по същия начин, докато 20 минути преди края Бекир Расим отбеляза от фаул за 2:0 за гостите от Поморие. Третият гол бе дело на Християн Казаков в самия край на срещата отново след фаул. Така се оформи крайният резултат от 3:0 за "Поморие".
Следваща среща ОФК "Поморие" приема на стадион "Несебър" отбора на ПФК "Монтана" на 22-ри септември септември, събота, от 15:00 часа.