Раздадоха наградите на конкурса за млади театрали В него участваха рекорден брой детски и младежки театрални състава, като бяха изнесени 24 представления от различни жанрове.
На сцените на драматичен театър "Адриана Будевска", Куклен театър–Бургас и Военен клуб се представиха театрални формации в 3 възрастови групи - до 14 год, от 14 до 18 год. и от 18 до 27 год., разпределени в 2 категории - училищни и извънучилищни състави.
Седем членно жури в състав Пейо Пантелеев – председател на журито, Емануил Арнаудов – директор на фестивала, Елка Василева – главен специалист отдел "Култура" към Община Бургас, Невена Цанева – актриса в ДТ "Адриана Будевска", Иванка Янкова – ръководител на театрален състав в ОУ "Васил Априлов", Иво Иванов и Даниела Йотова - експерти "Читалищен център" – Бургас след прецизна преценка определи следните награди на фестивала:
І. КАТЕГОРИЯ "А" – до 14-годишна възраст:
Специална награда на журито за цялостно изграден спектакъл : Детска театрална формация "Светулка" при НЧ "Светлина-1839" – Поморие за постановката "Вълкът и седемте козлета", режисьор Румяна Кралева.
Специална награда на журито за изключителен напредък и ярко сценично присъствие – Театрална група при ОУ "Н.Й.Вапцаров", село Бяла Паланка
Първа награда - не се присъжда
Втора награда – Театрален състав при ОУ "Найден Геров" – Бургас, за постановката "Трите феи", режисьор Тонка Пашова
Втора награда – Театрална студия "Браво" при СОУ "Христо Ботев" – Айтос, за постановката "Екология на отношенията", режисьор Татяна Йотова
Трета награда – не се присъжда
Индивидуални награди
Специална награда на журито за оригинална музика – Теодора Кралева, детска театрална формация "Светулка" при НЧ "Светлина-1839" – Поморие за постановката "Вълкът и седемте козлета"
Награда на актьорско майсторство:
Александър Стоянов - Детска театрална формация "Светулка" при НЧ "Светлина-1839"
Иво Русков - Детска театрална формация "Светулка" при НЧ "Светлина-1839"
Награда за постижение в театрално-педагогическата дейност – Даниела Митева, ръководител на Театрална група при ОУ "Н.Й.Вапцаров", село Бяла Паланка
ІІ. КАТЕГОРИЯ "Б" – 14-18 г.
Училищни състави
Специална награда на журито за цялостно изграден спектакъл – Театрално студио "Маска" при МГ "Гео Милев"– Плевен, за постановката "Приказка за калпаците" режисьор Галина Вълчешка
Специална награда на журито за спектакъл с изключително актуално звучене – Театрално-музикална формация "Асара" при ПГИ "Алеко Константинов" – Кърджали за спектакъла "Щастливецът", режисьор Гълъб Бочуков
Наградата за оригинален спектакъл – Театрално студио "Феникс" при ГПЧЕ "Васил Карагьозов" – Ямбол за постановката "Ученическо царство", автор и режисьор Волен Митев
Втора награда – Театрална трупа "КласА" при Военен клуб и СОУ "Димчо Дебелянов" – Белене за спеклакъла "Михал Мишкоед", режисьор Фердинанд Савчев
Трета награда – Младежки театрален състав при СОУ "Проф.д-р Асен Златаров" – Първомай за постановката "Протекция", режисьор Спас Янков
Индивидуални награди
Награда за актьорско майсторство
Христо Стефанов - Театрално студио "Маска" при МГ "Гео Милев" – Плевен
Даниел Босилков - Театрална трупа "КласА" при Военен клуб и СОУ "Димчо Дебелянов", Белене
Елена Христофорова - Театрална трупа "КласА" при Военен клуб и СОУ "Димчо Дебелянов", Белене
Тодор Честеменов - Младежки театрален състав при СОУ "Проф.д-р Асен Златаров" – Първомай
Награда за оригинална интерпретация и режисура – Гълъб Бочуков на спектакъла "Щастливецът", Театрално-музикална формация "Асара" при ПГИ "Алеко Константинов" – Кърджали
Извънучилищни състави
Голямата награда на Фестивала – United Avangard Artist при НЧ "Възродена искра" – Казанлък за постановката "Трябва да съм луда", режисьор Румен Сомов
Специалната награда на журито за целия актьорски състав – Младежка театрална школа при МКЦ-Бургас, за постановката "Женско царство", режисьор Румен Велев
Първа награда – Театрална група "Палечко" при НЧ "Съгласие" – Ямбол за постановката "Венера и Адонис", режисьор Атанас Жеков – Кроко
Първа награда – Детски театър за възрастни "Владимир Николов" при ОДК-Пловдив за постановката "Женско царство", режисьор Евелина Николов
Втора награда – Театрално училище "Гестус" при НЧ "Зора-1945" и МГ "Атанас Радев" – Ямбол за постановката "Чуй ме", режисьор Димитър Марков
Трета награда - Арт театър при Младежки център – Хасково за постановката "Районна болница", режисьор Деян Янев
Индивидуални награди
Голямата награда за актьорско майсторство – Иван Топалов, Детски театър за възрастни "Владимир Николов" при ОДК-Пловдив за постановката "Женско царство"
Награда за авторски текст и режисура – Румен Сомов, за постановката "Трябва да съм луда", United Avangard Artist при НЧ "Възродена искра" – Казанлък
Награда за актьорско майсторство
Ивелина Павлова, United Avangard Artist при НЧ "Възродена искра" – Казанлък
Георги Бодуров – Театрална трупа "Класика" при ГПЗЕ "Захари Стоянов" – Сливен
IІІ. КАТЕГОРИЯ "В" – 18-27 г.
Първа награда - не се присъжда
Втора награда – Студентско театрално студио при СА "Димитър Ценов", за постановката "С вкус на горена захар", режисьор :Тоня Христова
Втора награда - Театрално ателие при БСУ – Бургас, за постановката "Вагон", режисьор: Елефтери Елефтеров.