Росен Тончев стана втори на Супермото Другият състезател на "Несебър Мото" Красен Кънев, който се състезава в клас "Суперщок 1000" класира втори по време на стартовете от първия кръг. Така в класирането след първия кръг по Супермото води Ангел Караньотов, следван от Росен Тончев, Александър Георгиев и Тодор Тотев. При SM Junior – 85 + 65 сс 85 сс води Майкъл Иванов, а втори е Цонко Пеев. При 65 сс първи в класирането е Хакан Халми, следван от Валентин Матеев и Зорница Буковска/ MotoZone.

Заради лошото време състезанието край Плевен беше временно прекратено. Бойко Божинов, състезател на "Несебър Мото" в клас "600 Суперспорт" остана на 4 -то място след подновяване на обиколките, като преди това заемаше лидерското място.