Спипаха френски турист с 1,28 промила, съобщиха от пресцентъра на Областна дшрекция на МВР в Бургас. На 1-ви юни около 14.45 ч. в Районно управление - Несебър е получено съобщение за пътен инцидент, възникнал в района зад хотел "Алба" в Слънчев бряг. 76-годишен френски гражданин, пристигнал като неорганизиран турист, управлявайки товарен автомобил "Рено Мастер", с френска регистрация, при движение на заден ход, блъска паркиран товарен автомобил "Пежо Боксер", с ямболска регистрация. Водачът е тестван за употреба на алкохол, като дрегера отчел - 1,28 промила. Задържан е за срок до 24 часа, а автомобила е иззет по надлежния ред. По случая е образувано бързо производство.
×



