
Ученици от гимназията презентират възможностите за обучение на събитието. Снимки СУ Св. св. Кирил и Методий
Бургаското СУ “Св. св. Кирил и Методий” представи своите възможности за обучение пред бъдещите гимназисти и техните родители в рамките на Панорама на средното образование, която се провежда на 11-ти и 12-ти май. Панорамата се организира от Регионално управление на образованието в Бургас.
Особен интерес сред посетителите предизвикаха новите паралелки, които училището предлага през предстоящата учебна година – "Дизайн на дигитални и печатни медии" и профил "Природни науки". Професионалната паралелка "Дизайн на дигитални и печатни медии" е единствена по рода си в област Бургас и е насочена към ученици с интереси в сферата на визуалните комуникации, графичния дизайн и съвременните дигитални технологии. Новият профил "Природни науки" предлага STEM обучение и е ориентиран към ученици с интереси в областта на биологията и химията, като поставя акцент върху практическите умения, иновациите и обучението чрез изследване и експерименти.
В училището ще приемат ученици и утвърдения профил "Изобразително изкуство", който традиционно привлича млади таланти и дава възможност за развитие на творческите умения на учениците.
По време на форума ученици и преподаватели разговаряха с бъдещи осмокласници и техните родители, представиха учебната среда, извънкласните дейности и възможностите за професионално и личностно развитие, които училището предлага.
Участието в Панорамата на средното образование беше поредна възможност СУ “Св. св. Кирил и Методий” да покаже своя стремеж към модерно, качествено и вдъхновяващо образование, съчетаващо традиции, творчество и поглед към бъдещето.


