Атила Таир спечели първо и второ място на олимпиадата. Снимки ПГЕЕ

Атила Таир спечели първо и второ място на олимпиадата. Снимки ПГЕЕ

Ученик от бургаската Професионална гимназия по електротехника и електрониха "Константин Фотинов" завоюва първо и второ място от националния кръг на Националната олимпиада по информационни технологии /НОИТ.

Атила Таир - ученик от 11 клас на ПГЕЕ, с ръководител Георги Бинев, спечели първо място в категория "Роботика и изкуствен интелект", в оспорвана надпревара с ученици от 11 и 12 клас от цялата страна. В общото класиране за всички категории ученикът заема 2-ро място.

Галерия