Вината от селекцията на Меси се представят за първи път у нас. Снимки Авторът

Вината от селекцията на Меси се представят за първи път у нас. Снимки Авторът

Три вина от селекцията на световната супер звезда Лионел Меси се представят ексклузивно на тазгодишното издание на "Wine & Spirits Fest Burgas". Той бе открит от кмета на морския град Димитър Николов и Владислава Казакова, изпълнителен директор на Държавен фонд "Земеделие", Димитър Горов, заместник изпълнителен директор с ресори "Селскостопански пазарни механизми" и "Инвестиционни схеми за подпомагане" на Държавен фонд "Земеделие", както и Иванка Багдатова,  директор на дирекция в Държавен фонд "Земеделие". Фестивалът се провежда в рамките на три дни от 24-ти до 26-ти юли в експозиционен център "Флора".

Безспорен интерес предизвиква  официалната винена колекция на футболната звезда Меси. Бутилките с вино са с етикет с неговия лик и емблематичния номер 10, с който аржентинецът играе. На фестивала в Бургас се представят вината от селекцията на футболиста, които са произведени в Швейцария. Вина с неговото име се произвеждат и в Италия, и в Аржентина.

Посетителите на фестивала имат уникалната възможност да опитат качествени български вина, млечни продукти и продукти от патица – пастети и луканки, както и премиум напитки. Успоредно с българските изби и винпроми в изложението участват и вносители на вина от Италия.

В рамките на трите фестивални дни гостите ще могат също да дегустират над 500 вина и спиртни напитки. Много от представените селекции не са достъпни в търговската мрежа.

На 25-ти юли посетителите ще имат възможност също да се срещнат и с авторите Ангелина Кочева и Димитър Дочев, които ще представят книгата "Виното без сложни думи".

В събота програмата ще продължи и с международния дегустационен конкурс, част от "Wine & Spirits Fest Burgas", като церемонията по награждаването на отличените вина и производители ще се състои на 25-ти юли от 17:00 часа в експозиционен център "Флора".

Галерия