Кампанията по почистването на морското дъно е ежегодна. Снимки Татяна Байкушева

Кампанията по почистването на морското дъно е ежегодна. Снимки Татяна Байкушева

Водолази от цялата страна ще се включат в почистването на морското дъно около Моста. Доброволческата акция се организира ежегодно от сдружение с нестопанска цел "Приятели на Морето – Бургас".

Тя ще започне в 10.30 часа днес, когато водолазите ще влязат във водата от плажа пред Мостика.

Инициативата ще се проведе под мотото "Да запазим чисти морето и морския бряг заедно". Сред нейните цели е, от морското дъно не просто да бъдат извадени на сушата някакво количество отпадъци, но и да бъде напомнено, че е важно да пазим природата и да бъдем отговорни в действията си спрямо нея.

Галерия