Започнаха дейностите по брегоукрепването на плажа в Ахтопол. "Първа копка на един важен и голям проект за град Ахтопол и община Царево. Нещо, за което се говори десетилетие, за което са работили много хора на експертно ниво, но се случва сега в момент на политическа стабилност и редовна власт. Благодарност към министър Иван Иванов, зам.-министър Веселина Терзийска, колегите експерти от МРРБ, областна управа и областния управител, археолозите, главния архитект на общината, главния инженер и всички институции, които през тези години участваха в процеса. Пожелавам добро време и успех на дружеството изпълнител. Честито на ахтополци", заяви кметът на община Царево Марин Киров на церемонията по първа копка, с която бе дадено начало на дейностите по изпълнението на проекта.
На нея присъстваха областният управител на област Бургас Владимир Крумов, представители на "Геозащита", на фирмата изпълнител, жители на Ахтопол.



