Иван Иванов надписа маратонките си пред ид аги дари за колекцията. Снимки Община Варна

Иван Иванов надписа маратонките си пред ид аги дари за колекцията. Снимки Община Варна

Иван Иванов - златното момче на "Уимбълдън", дари екипа си за общинската колекция на Варна. Шампионът при юношите от най-стария и престижен турнир по тенис в света и световен №1 в ранглистата на ITF бе удостоен от изпълняващия функциите кмет на Варна Павел Попов с плакет на Община Варна и специално изработена литография "Спортна Варна".

"Пожелавам успех на това трудолюбиво момче и на неговия треньор, които донесоха гордост за целия град, защото Варна никога не е имала такава висока спортна титла", приветства гостите Попов. Той им пожела да продължат смело по пътя към нови успехи, уверявайки, че висините са пред тях и ги чакат още много постижения. "Пожелавам на Иван още догодина да спечели "Уимбълдън" при мъжете, може да е твърде амбициозно, но съм сигурен че върхът е пред него и той ще върви натам и ще го постигне", допълни още зам.-кметът.

Аз също се надявам да достигнем до тези висини още догодина, каза Иванов. Той благодари на Община Варна, на треньора си, на варненското спортно училище, на гражданите на Варна и на цяла България за подкрепата на "Уимбълдън".

Иван позира пред обективите с купата от турнира и изненада гостите на церемонията, като дари фланелката и спортните си обувки от шампионата на спортната колекция на Община Варна, която се помещава в Юнашкия салон. Той беше поздравен още от зам.-кмета Илия Коев, който му пожела да надмине своите идоли, от директора на ОП "Спорт - Варна" Юрджан Ахмед, който го увери в подкрепата на Община Варна по пътя му към все по-високи върхове, от директора на дирекция "Спорт" в Община Варна, който каза, че за спортната общност във Варна Иван е отдавна известен и градът ни се гордее, че е част от историята на неговото постижение на най-престижния корт.

Директорът на РУО - Ирена Радева удостои спортиста с плакет на институцията – Почетен знак за принос към варненското образование "Паисий Хилендарски" и поздрави като представител на Министерството на образованието и науката цялата спортна общност във Варна. Тенисистът получи и специалния плакет на Спортно училище "Георги Бенковски". Заместник-директорът Мая Иванова го поздрави от името на ръководството и колектива. За нас победата на Иван не беше изненада, а напълно очаквано събитие, коментира тя успеха на възпитаника на варненското училище.

Треньорът на Иванов преди да замине за Академията на легендата Рафаел Надал в Испания - Кристин Грозданов от ТК "Супер спорт", също е възпитаник на спортното училище във Варна. Той пожела на града повече деца като Иван и успехи във всички спортове.

През следващия месец шампионът ни на "Уимбълдън" при юношите ще играе на три турнира в София, след което 16-годишният талант ще дебютира в основната схема на два турнира от серията "Чалънджър".

Галерия