Това е поредният успех за бургаския боксьор

17-годишният Иван Атанасов - ас на бургаския клуб "Победа Черноморец" спечеби Държавното първенство по бокс за мъже, което се проведе в Ямбол, съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.

Европейският първенец за юноши от Капошвар-Унгария през 2016-та година заслужено стана шампион на България в категория до 64 килограма.

Възпитаникът на треньора Радослав Суслеков и на Спортното училище "Юрий Гагарин" постигна три убедителни победи с по 3:0 съдийски гласа.

Иван Атанасов се справи последователно с Андон Андонов от "Ботев", Янко Илиев от "Априлци", а на финала срази Стоян Златев от НСА.

Другият боксьор на "Победа Черноморец" Якуб Чиновлиев в категория до 60 килограма спечели първата си среща срещу Борислав Михайлов, но във втория двубой отстъпи на бъдещия шампион Кирил Русинов от ЦСКА и отпадна от битката за медалите.