Дея спорт играе на 3-и април срещу Дунав. Снимка Пресцентър Община Бургас

Волейболистите на "Дея спорт" са само на една победа от решителния бараж за влизане в националната Суперлига, след като надиграха с 3:1 в Русе местния "Дунав" в първи плейоф. В отделните геймове резултатът е 25:23, 25:21, 23:25, 25:19 за бургазлии, съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.
Опитните Георги Петров, Стоян Златев и Стоян Самунев имат най-голям принос за ценния успех.
Втората среща между двата тима е на 3-и април, вторник, от 18:00 часа в зала "Младост". Входът е свободен.
От ръководството на "Дея спорт" призовават любителите на волейбола от Бургас да подкрепят отбора.
В тази финална серия се играе до 2 победи от 3 мача. Ако се стигне до трети двубой, той отново ще е в Русе на 5-и април, четвъртък.
Крайният победител ще срещне на бараж за влизане в Суперлигата предпоследния в класирането от редовния сезон "Тетевен Волей".
Мачът е на 10-и април на неутрален терен в столичната зала "Христо Ботев".