Следващите срещи на двата отбора са в петък и събота. Снимка Архив

Бургаските отбори записаха победи в третия кръг от националната Суперлига по волейбол при мъжете. Абсолютният дебютант в елита "Дея спорт" надигра "Черно море" като гост в драматичен мач във Варна, завършил 3:2 (25:21, 27:25, 19:25, 14:25, 15:7).
С 14 точки за победителите завърши Александър Митков. 13 точки добави Георги Михалев.
Шампионите от "Нефтохимик 2010" също записаха успех като гост в Русе на местния "Дунав". Бургазлии спечелиха с 3:1 гейма (20:25, 25:17, 25:23, 25:17).
По 16 точки реализираха капитанът Георги Петров (1 ас и 3 блокади) и центърът Николай Къртев (4 аса и 4 блокади). Диагоналът Дмитрий Яковлев се отчете с 15 точки (2 аса).
В следващия четвърти кръг от Суперлигата "Дея спорт" приема ЦСКА. Мачът е на 9 ноември, петък, от 18:30 часа в зала "Младост".
"Нефтохимик 2010" също е домакин на пернишкия "Миньор". Срещата е на 10 ноември, събота, от 17:30 часа също в зала "Младост".