Бургаските волейболисти ще защитават титлата си от миналата година. Снимка Архив

Волейболистите на бургаския "Нефтохимик 2010" си осигуриха сребърните медали в националната Суперлига. В последния кръг отборът на "Нефтохимик 2010" надигра гостуващия "Тетевен Волей" с 3:1 гейма и завърши на първото място, което гарантира минимум сребро за момчетата на треньора Найден Найденов.
По регламент в следващите мачове от плейофите се играе само за шампионската титла. Останалите места в крайното класиране от редовния сезон се  запазват.
Бургаските волейболисти започват защитата на шампионския връх от миналия сезон с четвъртфинални плейофи срещу "Марек Юнион-Ивкони".
Играе се до 2 победи от 3 мача. Първият е на 9-и март, петък, от 18:30 часа в зала "Младост". Втората среща е в Дупница на 12-и март, понеделник.
При равенство в победите третият решителен двубой отново е в зала "Младост" на 16-и март, петък.
Ако бургаските волейболисти отстранят дупничани, ще имат за съперник на полуфинал победителя от двойката "Пирин" - Разлог и "Левски".