Бургазлии победиха гостуващия тим на Шумен с резултат 94:87. Снимки Община Бургас

Отборът на "Черноморец" започна с успех сезона в Националната баскетболна лига. Бургаските баскетболисти надиграха тима на "Шумен" пред собствена публика в спортна зала "Бойчо Брънзов". Бургазлии спечелиха мача с резултат 94:87 (22:22, 27:25, 25:23, 20:17).

В по-голяма част от игровите 40 минути, двубоят беше напълно равностоен, като на моменти гостите вземаха крехка преднина. Все пак момчетата на треньора Васил Евтимов наложиха волята си и стигнаха до успеха.

Заради контузия, срещата пропусна американското крило Джъстин Уотс. Най-резултатен с 23 точки беше Георги Боянов. Капитанът на „акулите“ хвана и 10 борби под кошовете, за да оформи дабъл дабъл. С по 20 точки завършиха Симеон Лепичев и Кинг Революшън. С 12 точки и в добавка 7 асистенции се отчете Николай Титков.

В следващия втори кръг "Черноморец" гостува на пловдивския "Академик". Мачът е на 17-ти октомври, понеделникк.