В следващия кръг Дея Спорт ще играе срещу ЦСКА. Снимка Община Бургас

Отборът на „Дея Спорт“ влезе в Топ 4 на временното класиране на волейболната лига. Момчетата на треньора Франческо Кадеду не срещнаха сериозна съпротива в домакинския си мач от 18-ия кръг срещу „Марек Ивкони“, който спечелиха с 3:0/25:21, 25:18, 25:20/.

Италианският наставник на „Дея“ даде шанс за изява и на някои от резервите. Пълна почивка получи Валентин Братоев.

За MVP в мача беше определен Тодор Вълчев. Най-резултатни с по 10 точки бяха Николай Учиков и Самуил Вълчинов, който започна като титуляр, вместо Валентин Братоев.

„Дея Спорт“ е на четвърто място с 37 точки, преди днешното столично дерби от този кръг между „Левски“ и ЦСКА. „Сините“ са на пето място с 36 точки, а „червените“ са първи с 40 точки.

В следващия, 19-ти кръг, в София ще се изиграе дербито между ЦСКА и „Дея Спорт“. Този изключително важен двубой за челните места в редовния сезон е на 12-ти март от 18:00 часа.