Малките състезатели донесоха първите медали. Снимки клуб Несебър

Най-малките състезатели на "Несебър" спечелиха медали от Международния турнир по фехтовка на оръжието шпага "Milos Obilic", който се проведе в Събрия. Той е валиден за европейската купа за деца до 14 год. Фехтовален клуб "Несебър", който е част от фехтовална академия "Васил Етрополски" - регион Бургас, беше представен от трима състезатели в състезанието Йоанна Котова , Вая Емилова и Александър Юсмен.

В надпреварата валидна за Европейската купа, Йоанна Котова се класира на на 9-то място. А във възрастовата група до 12 години, тя спечели бронзовия медал, като загуби драматично боя за влизане във финала с 9 на 10 туша от представителката на домакините, в същата възрастова група Вая Емилова се класира на девето място в първото си международно състезание. При най-малките състезатели до 10 год. Вая Емилова и Александър Юсмен(6 годишен), след много добра игра спечелиха бронзовите медали при момчетата и момичетата.