Срещата е от втория кръг на първенството на Б областна група Център. Снимки ФК Нефтохимик

ФК "Нефтохимик" спечели с категоричното 9:0 срещата си от втория кръг на първенството на "Б" областна група "Център" срещу "Свети Никола" ("Черноморец"). Срещата се явява първа за момчетата на Станислав Жеков след отложения мач в първия кръг, заради влошени метероологични условия. Макар да беше гостуващия отбор, зелените играха пред своя публика, тъй като Свети Никола използва за домакинските си мачове Спортен център "Изгрев" в Бургас.

"Нефтохимик" започна мача със състав, чиято средна възраст беше малко над 17 години. В първите минути натискът на бургазлии не успяваше да доведе до попадение във вратата на "Свети Никола". Първият гол в срещата падна в 21-та минута и беше дело на нападателя Виктор Георгиев. До края на полувремето Георгиев вкара още един гол в 26-тата минута, централният защитник Светослав Славов се разписа с глава след корнер в 29-тата минута и Алекс Попов отбеляза за 4:0 в 40тата минута.

След почивката старши треньорът на "Нефтохимик" Станискав Жеков направи някой смени, като пусна в игра най-младия футболист в състава – 14-годишния вратар Андрей Кръстев. Младежът се справи добре и не допусна гол до края на мача. За сметка на това зелените успяха да отбележат още 5 гола във вратата на противника. В 52-та минута отново след изпълнение на корнер с глава се разписа защитникът Светослав Славов.

Следващите минути бяха за играещия помощник треньор Васлил Цветанов, който се появи като смяна след почивката. На 27 години това беше негов дебют за мъжкия отбор на "Нефтохимик", след като като юноша е преминал през всички възрастови групи на бургаския клуб. Негови два гола в 79-та и 81-та минута направиха резултата 7:0. В 84-та минута Мертин Дикмешефкет отбеляза нов гол, а финалното 9:0 оформи Айдън Ариф.

Срещата се игра пред 300 зрители, които създадоха истинска футболна атмосфера на малкия стадион в квартал "Изгрев".

Състав на "Нефтохимик": Валентин Темелков, Светослав Славов, Пламен Бояджиев, Димитър Шопов, Кристиян Илчев, Алекс Попов, Пламен Славилов, Стелиян Тодоров, Виктор Георгиев, Мертин Дикмешефкет, Стилян Кръстев.

Голмайстори: 1:0 Георгиев 21 мин., 2:0 Георгиев 26 мин., 3:0 Славов 29 мин., 4:0 Попов 40 мин., 5:0 Славов 52 мин., 6:0 Цветанов 79 мин., 7:0 Цветанов 81 мин., 8:0 Дикмешефкет 84 мин., 9:0 Ариф 89 минути.