Шейховете загубиха с 1:2 от Струмска слава. Снимка ПФК Нефтохимик

Шейховете“ не успяха да си тръгнат с три точки от  Радомир, заради няколко интересни отсъждания на главния арбитър. Срещата от XXII кръг на Втора лига завърши при резултат 2:1 за Струмска слава.

Първото спорно отсъждане дойде само две минути след началото на двубоя, когато след удар от дистанция, топката се удари в гърба на Цветан Филипов, който се намираше пред наказателното поле. Това даде повод на главния арбитър да отсъди фаул в полза на Струмска слава, с което те откриха резултата. В 10-та минута домакините реализираха и второто си попадение. След изпълнение на тъч, техен нападател финтира застаналия на гърба му Молдованов, навлезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл  за 2:0. До края на полувремето двубоят премина под диктовката на Нефтохимик, въпреки продължаващата осезаема съдийска подкрепа за радомирци. Преднината даде спокойствие на домакините, които забавиха темпото на игра. Бургазлии не успяха да реализират чисто положение, при което, след постепенна атака по фланга, Иван Цачев стреля с глава към вратата на Струмска слава. Вратарят обаче с вещина изкара топката в корнер. От тази възможност „шейховете“ се възползваха да намалят до 2:1. След къс корнер, Емануил Манев подаде към Иван Колев, който стреля успешно към далечния ъгъл. Тази ситуация реши и изхода от двубоя. До края на полувремето гостите пропуснаха да завършат няколко добри атаки, които изградиха.

През второто полувреме събитията на терена бегло напомняха футболен мач. Всяка атака към вратата на радомирци бе стопирана или чрез сигнал за мнима засада или чрез нарушения на домакините, които съдията не забелязваше. Играта беше спирана няколко пъти и заради явни симулации на футболисти на Струмска слава, които налагаха влизането на лекар на терена. По този начин, със съвместни усилия на отбора на Струмска слава и съдийската бригада, резултатът остана непроменен.

На организираната пресконференцията след края на двубоя не бяха поканени представители от щаба на Нефтохимик.

В следващия кръг по програма Нефтохимик почива, а на 20 март /петък/ тимът ще гостува на Септември /София/.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Атанас Ташолов, Джунейт Али, Диян Молдованов, Емануил Манев (65 Ерик Почански), Иван Цачев, Иван Колев, Пламен Тенев, Радослав Апостолов (75 Димитър Костадинов), Цветан Филипов, Цветомир Цонков (65 Живко Петков)

Резервен състав: Росен Андонов, Галин Димов, Николай Костов, Цветан Чахов