Поморийци вкараха само един гол, но взеха важни 3 точки. Снимки Пресцентър ОФК Поморие

Отборът на ОФК "Поморие" постигна важна победа в борбата си за оставане в професионалния футбол. Възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров се наложиха с минималното 1:0 като домакини на гостуващия отбор на "Оборище" - Панагюрище.

През първото полувреме головите положения бяха твърде малко. Все пак в 28-та минута домакините от  "Поморие" поведоха след "ювелирно" изпълнение на фаул от Любомир Божинов. До края на полувремето домакините можеха и да удвоят аванса си, но удар на Казаков мина над напречната греда,а изстрел от близко на Тютюков бе спасен от вратаря на гостите.

След час игра гол на Ахмедов бе отменен, заради засада.Малко по-късно пък хубав удар от фаул на Станислав Дрянов бе избит от Александър Конов от гостите.

Следваща среща на ОФК "Поморие" е гостуване на ПФК "Монтана". Срещата ще се играе на 4-и април, сряда, от 18.30 часа и ще бъде предавана пряко по "Диема спорт".