В следващия кръг Поморие посреща Берое. Снимка Архив

Отборът на ОФК "Поморие" победи с 1:0 тима на ФК "Созопол" в турнира за Купата на България. Срещата бе от втория предварителен кръг и се игра на стадион "Арена Созопол".

Двубоят започна с удар на Хаджиев покрай лявата греда. На два пъти добри положения за гостите пропусна новото попълнение на поморийци Уилфрид Гримо, като и при двете ситуации стреля покрай гредата. Пет минути по-късно Венцислав Гюзелев от "Созопол" излезе на удобна позиция, но стреля високо над гредата.

Единственото попадение в срещата реализира Живко Жеков с глава след корнер в 73-тата минута. Осем минути по-късно далечен удар на Радослав Байчев от домакините срещна дясната греда и "Созопол" пропусна възможността да изпрати мача в продължението.

В следващия кръг от турнира за Купа България ОФК "Поморие" приема ПФК "Берое" - Стара Загора на 26-ти септември, четвъртък, от 16:00 часа на стадиона в Несебър.