Поморийци спечелиха домакинската си среща. Снимка Архив

Отборът на ОФК "Поморие" победи гостуващия тим на "Спартак" - Варна с 2:0 в среща от 10-тия кръг на Втора професионална лига. Двубоят се игра на градския стадион в Несебър, където този сезон поморийци играят домакинските си мачове.

ОФК "Поморие" поведе в 18-та минута.Законов получи в наказателното поле и с премерен удар направи 1:0. В 37-та минута домакините удвоиха аванса си. След центриране от корнер топката стигна до Георги Петков, който я прати в мрежата за 2:0.

През второто полувреме и двата отбора водеха борба основно в центъра на терена,а чисти голови положения липсваха.

В следващия кръг на първенството отборът на "Поморие" гостува на ПФК "Монтана", Монтана, на 5-ти октомври, събота, от 17:00 часа.