Контролата е част от зимната подготовка на Поморие

Отборът на ОФК "Поморие" записа убедителна победа в контрола играна на градския стадион в морския град срещу ПФК "Черноморец" - Балчик. Срещата започна с бързо темпо и добри положения за отбелязване на гол и пред двете врати.
Домакините бяха по-добре организирани ,а гостите разчитаха на бързи контраатаки за отбелязване на гол.
Първото попадение бе отбелязано във 22-та минута от капитана на "Поморие" - Георги Петков след добро центриране от ъглов удар на Станислав Дрянов. Вторият гол бе дело на Михаел Орачев във 40-та минута след ново добро извеждащо подаване отново на Станислав Дрянов.
През второто полувреме играта стана още по-резултатна и бяха отбелязани нови четири гола – три за домакините от "Поморие" отбелязани от Бекир Расим, Борис Тютюков и Ахмед Ахмедов и един за гостите реализиран от Виктор Митев.
До края на срещата други попадения не бяха отбелязани и крайният резултат остана 5:1 за "Поморие".