Поморийци загубиха с 1:3 срещата с Локомотив. Снимки ОФК Поморие

Отборът на ОФК "Поморие" загуби домакинската среща с ПФК "Локомитив" - София, завършила при резултат 1:3. Срещата от VIII-ия кръг на първенството на Втора лига се игра на стадиона в Несебър, където поморийци посрещат гостуващите отбори.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините. Новото попълние Жосуе Нтой откри само след 8 минута игра в дебюта си за "Поморие". Той бе привлечен в паузата на първенството преди седмица. Французинът преди това е играл у нас и за "Верея". "Локомотив" успя да изравни в 22-та минута с попадение на младежкия си национал Цветомир Вачев. Той се разписа след разбъркване отблизо. Пет минути преди края на първото полувреме Александър Александров от фаул вкара и втори гол за железничарите. Това бе и преломният момент в мача.

Домакините след почивката, така и не успяха да променят нещата. А в 71-та минута, отново Александров остана сам срещу вратаря и пусна топката покрай него за крайното 1:3.

В следваща среща ОФК "Поморие" гостува на "Спартак" - Плевен, на 21-ви септември, събота, от 18:00 часа.