Поморийци загубиха контролната среща. Снимка Архив

Отборът на ОФК "Поморие" загуби с минималното 0:1 контролата с ЦСКА - София. Възпитаниците на Малин Орачев показаха от своя страна много добра игра и имаха не малко положения за гол, от които обаче не успяха да се възползват.
"Поморие" можеше да поведе след по-малко от 180 секунди игра. Милен Танев стреля прекрасно от дистанция, но Бусато изби в корнер отиващата под гредата му топка.
ЦСКА отговори подобаващо в 7-ата минута. Пас от дълбочина изведе Тони Уот сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче премина покрай дясната греда.
В 20-ата минута Алеко Христов стреля опасно от малък ъгъл, но Бусато изби в ъглов. 5 минути по-късно Кери нанесе хубав удар от фаул, но Тодоров плонжира и отрази.
В 32-ата минута Тони Уот отново се озова очи в очи с вратаря на "Поморие", но отново не успя да го преодолее. Този път Тодоров успя да скъси ъгъла и да избие в корнер.
В заключителните секунди на първото полувреме Касабов влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но до дясната греда на Бусато.
В 54-ата минута Жеферсон засече с глава центриране от корнер. Тодоров обаче със страхотен рефлекс изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.
В 66-ата минута "Поморие" можеше да поведе. Милен Танев нахлу в наказателното поле, залъга защитник и си осигури чиста позиция. Ударът му обаче мина над вратата.
В ответната атака ЦСКА. След центриране отляво, влезлият като резерва Али Соу се извиси над всички и засече неспасяемо с глава за 1:0.
Състави:

ЦСКА - София: Густаво Бусато, Асен Дончев, Петър Занев (к), Нуно Томаш, Брадли Мазику, Рубен Пинто, Вив Соломон-Отабор, Жеферсон, Греъм Кери, Евандро, Тони Уот

ОФК "Поморие": Димитър Тодоров, Румен Касабов, Георги Петков, Христо Лемперов, Живко Жеков, Георги Чукалов, Якуб Идризов, Алеко Христов, Джошуа, Йонукс, Милен Танев.