В следващата среща поморийци излизат срещу Черноморец - Балчик

Отборът на ОФК "Поморие" спечели дербито край морето срещу отбора на ПФК "Нефтохимик" - Бургас. Срещата се игра на стадиона в град Българово, като гостите от "Поморие" се представиха много силно през първото полувреме и успяха да поведат с 3 гола разлика.
Избита топка попадна у Ахмед Ахмедов. Нападателят на гостите не сгреши при добавката за 0:1. Само 120 секунди по-късно поморийци удвоиха аванса си. Те организираха скоростна контраатака, завършена от Антон Иванов – 0:2. В 42-ата минута "Поморие" довърши своя съперник. След центриране от корнер, капитанът Георги Петков с глава оформи класическия резултат - 0:3.
През второто полувреме домакините от "Нефтохимик" се опитаха да обърнат мача, но силите им стигнаха само за отбелязване на един гол.
Двубоят завърши при краен резултат 3:1 за гостуващия отбор на ОФК "Поморие".
В следващата си среща ОФК "Поморие" приема на стадион "Лазур" - Бургас отбора на "Черноморец" - Балчик. Тя ще се играе на 22-и октомври, неделя, от 16:00 часа.