След загубата в столицата, поморийци ще играят срещу Нефтохимик - Бургас. Снимка Архив

Отборът на ОФК "Поморие" загуби гостуването си на "Локомотив" (София) с 1:2, макар че поведе с гол още във втората минута на срещата. Тя започна ударно за "Поморие". След по-малко от 120 секунди игра, Бекир Расим се възползва от грешка в отбраната на Стоян Предев и се разписа за 0:1.
В 38-ата минута домакините изравниха чрез Емил Виячки. След центриране в наказателното поле, защитникът засече с глава за 1:1. Последваха нови възможности за отбора на столичните железничари, но безуспешни. Владислав Романов можеше да направи пълен обрат, но ударът му премина на сантиметри до гредата, а Емил Виячки пък бе изведен отлично от Илия Димитров, но последният не успя да вкара от чиста позиция.
В 50-ата минута Стоян Предев центрира опасно, топката се насочи към вратата на Тодоров, който изчисти от голлинията.
В 56-ата минута Димитър Тодоров не успя да овладее върната от Георги Петков топка и Илия Димитров му я отне, след което на празна врата не сгреши за 2:1.
В морско дерби на стадион "Несебър" отборът на ОФК "Поморие" ще посрещне ПФК "Нефтохимик" - Бургас на 22-и април, неделя, от 17:00 часа.