Бургаският клуб се представи блестящо на първенството. Снимки клуб Корсар

Фехтовален клуб "Корсар" спечели златен, сребърен и седем бронзови медала на Държавното първенство по фехтовка, което се проведе за първи път в Приморско..

В индивидуална надпревара с титла при най-малките се отличи Екатерина Чаушева, на крачка от медалите останаха Доменика Микова и Мария Манчева. В същата възрастова група Антонио Маноилов спечели бронзовото отличие, а Ивален Попов зае 10-то място от 30 състезателя. За първи път новите надежди на куба Диана Ангелова, Невена Съботинова, Крум Йорданов и Пламен Христов се докоснаха до очарованието и емоцията на турнир от държавния календар и се представиха повече от достойно. При 13 годишните момчета с бронзов медал се окичи Веселин Вълев. В надпреварата до 15 години бронзово отличие завоюва и Иван Колев, като неговият съотборник Никола Миланов загуби битката за влизане в призовата четворка. При момичетата на тази възраст добри впечатление направи Мария Джалъзова, заемайки 6-то място. В турнира за младежи и девойки, националните състезатели от клуба Георги Златаров, Ивайло Александров и Кристина Миланова завоюваха съответно, трето и шесто място.

В отборното състезание отбора на "Корсар" до 13 години в състав Веселин Вълев, Борис Чапкънов, Антонио Маноилов и Ивален Попов спечелиха бронзовите медали. В надпреварата до 15 год. младите корсари(Иван Колев, Никола Миланов, Димитър Тончев и Веселин Вълев) с отлична игра стигнаха до двубоя за титлата, там те загубиха от силния отбора на "Свечников" - София с 40-45 и се окичиха със сребърните отличия. Големите изненади в отборните надпревари сътвориха момчета до 17, въпреки че най-добре класиралия се състезател беше Йордан Чолаков – 11 място, той, Иван Колев, Никола Миланов и Димитър Тончев успяха да влязат във финалната четворка и да заемат трето място. А другата изненада поднесоха отбора на девойките Кристина Миланова, Даниела Петкова и Аня Кирова, водени от своя лидер Кристина Миланова те също спечелиха бронзовите отличия.