Държавното първенство по фехтовка бе за деца до 11 и 13 години

Младите състезатели от ФА "В. Етрополски" завоюваха призови места на провелото се в Пловдив Държавно първенство по фехтовка за деца до 11 и 13 години. При най-малките Никола Миланов спечели златния медал, а при момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева влезе в челната осмица.
При момичетата до 13 години, три от състезателките на "Корсар" - Бургас намериха място в осмицата, Даниела Петкова спечели сребърен медал, Кристина Бандрамалиева взе бронза, а Жаклин Македонова остана на крачка от почетната стълбичка заемайки 5-то място. Виктор Китенов спечели 3-то място при момчетата, а Иван Колев влезе в първите осем.
В отборната надпревара за момичета до 13 години, първия отбор на "Корсар" в състава Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева и Жаклин Македонова, спечелиха сребърните медали отстъпвайки на финала от, друг представител на Фехтовална академия "В. Етрополски" отбора на "Свечников" - София. При момчетата първия отбор на "Корсар" в състава Виктор Китенов, Иван Колев и Боян Димитров завоюваха бронзовите медали. За отбелязване е и 5-то място на младия отбор на ФК "Несебър" в конкуренцията на 17 отбора от цялата страна.
Ръководството на ФА "В. Етрополски" поздравява всички състезатели и техните треньори за упоритата работа.