Зимната подготовка на отбора продължава. Снимка ОФК Созопол

Отборът на ОФК "Созопол" спечели класическа победа в третата си контролна среща от зимната подготовка. "Небесносините" победиха с 0:3 срещу ФК "Ямбол 1915", а трите попадения бяха най-малкото, с което се отърваха домакините. В 24-та минута Галин Димов откри резултата след красив гол от корнер. Полузащитникът врътна директно кълбото, което се озова в мрежата за 0:1, а тава бе първи гол за новото попълнение с екипа на СОЗОПОЛ. Гостите продължиха да атакуват, но направиха доста пропуски. Иван Колев, Димитър Балинов и Цветомир Тодоров имаха отлични възможности, но всичко по-интересно остана за втората част. В 50-та минута Ариф Ферадов покачи за 0:2 след пас на Венцислав Гюзелев. Младият футболист вкара четвъртото си попадение в зимните контроли, а малко след това чудесно изведе свой съотборник зад отбраната, но трети гол така и не падна. В последната третина в 75-та минута, гостите от "Созопол" вкараха и трето попадение, макар и пропуските да продължиха. Борис Тютюков, Ариф Ферадов и Венци Гюзелев имаха отлични възможности, но гол така и не падаше. След нова добра атака, Ариф Ферадов центрира топката в наказателното поле, а Мариян Димитров с глава оформи крайния резултат - 0:3. Младият бранител заслужено се разписа след добрите игри от началото на сезона.