Нефтохимик 2010 победи Левски с 3:2 гейма в спортна зала Младост. Снимки Община Бургас

Волейболният отбор на "Нефтохимик 2010" ще се цели в пета поредна шампионска титла. Бургазлии се класираха за финала, след като постигнаха втора победа над гостуващия тим на "Левски". Така отборът си гарантира място на финалите, но все още не се знае срещу кого ще се изправи. Съперникът ще бъде определен след втория мач между "Хебър" и "Монтана". След първата среща тимът от Пазарджик води с 1:0, а вторият мач е тази вечер в Монтана.

При равенство в победите ще има трети двубой, в който домакин на 8 април, четвъртък, е "Хебър". На финала се играе до 3 победи от 5 мача. Вторият полуфинален плейоф между "Нефтохимик 2010" и "Левски", който беше в зала "Младост" завърши 3:2 и узакони правото на бургаските волейболисти да спорят за титлата. В отделните части резултатът е 26:24, 23:25, 25:20, 23:25, 15:11.

Денис Карягин завърши с 15 точки, а Жани Желязков с 14. Валентин Братоев и Илия Петков се отчетоха с по 12 точки, като 6 на Братоев са директно от начален удар. Капитанът Ники Николов добави 11 точки за успеха.

Мачовете на финала, които ще определят шампиона в националната Суперлига за сезон 2020/2021 са на 11, 12, 15, 16 април. Евентуалната пета среща е на 18 април. Ако "Хебър" е съперник на "Нефтохимик 2010", тимът от Пазарджик има домакинско предимство. При класиране на "Монтана" за финал, ситуацията е различна. Тогава бургазлии като по-предно класирани в редовния сезон ще имат домакинско предимство.