Този петък бургазлии приемат в морския град тима на Добруджа 07. Снимка Община Бургас

Волейболният отбор на "Нефтохимик 2010" записа трета победа в Суперволей лигата при мъжете. Момчетата на треньора Николай Желязков надиграха като гости в Стара Загора местния "Берое" с 3:0 гейма. Домакините оказаха съпротива само в първата част, която завърши 30:28 за нашите.

Следващите два гейма преминаха при пълно превъзходство на "Нефтохимик 2010" - 25:19, 25:18.

Най-резултатен с 18 точки (3 аса, 2 блока и 57 % ефективност) беше словашкият национал Юлиус Фиркал. Диагоналът Николай Учиков завърши с 15 точки (2 аса и 54 % ефективност в атака). 11 точки добави младият посрещач Калоян Балабанов, а 9 точки централният блокировач Николай Колев.

Отново не игра невъзстановеният от контузия капитан на отбора Николай Николов.

На 12-ти ноември, петък, от 18:30 часа бургаските волейболисти приемат в зала "Младост" тима на "Добруджа 07". Мачът е от петия кръг.

Ще бъдат допускани зрители само след показване на  зелен сертификат за ваксиниране, преболедуване или направен тест.