Бургазлии спечелиха домакинската среща срещу Академик с 94:70. Снимка БК Черноморец

Баскетболистите от бургаския клуб "Черноморец" записаха седма поредна победа. Момчетата на треньора Васил Евтимов надиграха пред около 600 зрители в бургаската спортна зала "Бойчо Брънзов" гостуващия тим на "Академик" Пловдив с 94:70 (23:13, 19:13, 28:20, 24:24).

Берк Мехмед, който досега беше резерва, трябваше да замести контузения капитан Георги Боянов и го направи по запомнящ се начин. Крилото изригна с 24 точки за 31 минути на полето. Впечатляваща беше стрелбата на Мехмед от зоната за три точки - 6 сполучливи от 7 опита. Другите му показатели, съответно 3 от 3 за две точки и 3 борби и коефициент 29 пункта, допълниха картината от отличното представяне на Берк Мехмед, довело до заслужени ласкави отзиви от страна на треньора Васил Евтимов.

С голям принос за убедителната победа на "Черноморец" са и Джордан Тъкър с 16 точки и 7 борби, както и плеймейкърът Мунис Туту. Канадецът реализира 15 точки и завърши с рекордните 17 асистенции. Националът Симеон Лепичев завърши с 12 точки. По 8 точки добавиха Макол Мойен и новото попълнение Брайс Нзи, който хвана и 13 борби за 22 минути на паркета.

С актив от 35 точки "Черноморец" заема четвърто място в класирането. Втори и трети са съответно "Балкан" с 37 точки и ЦСКА с 36. "Левски" е на пета позиция с 34 точки. Следват "Спартак" Плевен и "Берое" с по 33 точки.

Убедителен лидер с 43 точки е "Рилски спортист", който е следващият съперник на "Черноморец". Дербито в Самоков от 25-ия кръг в НБЛ е в сряда от 19:00 часа.