Усилената подготовка на борците от Царево предстои

Борците от царевския клуб "Крали Бимбалов" спечелиха медали на второто издание на Международен турнир по борба в град Враца. Той се провежда в памет на дългогодишния благодетел на местния врачански клуб Иван Петков-Гуньо.
Злато в своите категории спечелиха Христо Стоянов (момчета до 30 кг.) и Димитър Рачев (момчета до 75 кг.). Бронзов медал спечели Милчо Стоянов (деца до 28 кг.).
Успех състезателите отбелязаха и в отборна игра с участниците от град Бургас. Заедно те грабнаха 18 от 20 медала.

На турнира, организиран от врачанския клуб, присъства и двукратният олимпийски шампион и треньор на българския национален отбор по борба Армен Назарян. В състезанието участваха повече от 130 състезатели от 13 отбора в страната и чужбина във възрастови групи 12-14 години и 15-16 години.
Предстоящите състезания до края на годината са две, те ще бъдат проведени в град Самоков. Треньорът на борците от Царево Стоян Рачев сподели, че усилената подготовка предстои.