На Нефтохимик предстои трети мач срещу Хебър, който ще се играе на 29-ти април. Снимки Община Бургас

Бургаският "Нефтохимик 2010" е на една победа от спечелването на шампионската титла. Тимът записа втора победа над отбора на "Хебър". В мач №2 от финала, провел се отново в препълнената зала "Младост", момчетата на треньора Атанас Петров спечелиха с 3:1 гейма (25:23, 25:20, 16:25, 25:21). Матей Михайлович и Аксел Трухчев бяха най-резултатни, съответно с 16 и 15 точки.

"Всички момчета от отбора играха със сърцата си!", лакончен беше наставникът на победителите.

Третият мач между двата тима е в събота, 29-ти април, от 18:30 часа в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Двубоят ще се излъчва пряко в ефира на b1b.box TV.

Играе се до три победи от 5 мача. Стигне ли се до четвърти, той отново ще е в Пазарджик – в неделя, в същия час.

При равенство в победите, шампионът на България за сезон 2022/2023 ще бъде определен в зала "Младост" в Бургас на 2-ри май от 18:30 часа.