Бургазлии записаха 3 точки в домакинската си среща. Снимки Бургас без цензура

"Черноморец 1919" спечели битката срещу "Спартак" Плевен с класическия резултат 3:0 в мач от 14-ти кръг на Втора лига. Момчетата на Ангел Стойков бяха по-добрия отбор на терена от първата до последната минута на мача и записаха 5-та победа от началото на сезона. "Черноморец" влезе силно в мача и притисна съперника още от самото начало. Тодор Чаворски стреля от границата на наказателно поле след като финтира защитата на Спартак, но ударът му мина встрани от вратата. Малко след това последва и изстрел на Живко Петков, който вратарят спаси. В 13-тата минута отново Живко Петков бе намерен непокрит в наказателното поле и с удар с глава от близка дистанция не остави шансове на Станислав Антонов.

През втората част Ангел Стойков направи две промени като в игра влязоха Даниел Кабанелас и Артем Холод. Само минута по-късно комбинация между двамата направи резултата 2:0.

Дани Кабанелас проби по левия фланг и пусна пас по земя в наказателното поле, а Холод отбеляза първия си гол със синята фланелка. В 69-тата минута Черноморец отбеляза гол близнак. Кабанелас проби от ляво, пусна топка успоредно на вратата, а украинският играч вкара втория си гол в мача.