"Черноморец-Бургас" взе 1 точка от "Монтана"

В 8-мата минута опасен изстрел от фал на Костадин Дяков беше отразен със сетни усилия от вратаря на гостите Цветомир Цанков. "Монтана" отвърна с далечен удар на Даниел Гаджев, след който Паскал Борел отби топката в напречната греда. В 31-вата минута Дуду свали топката с глава за Марсио Нуно, чийто шут с мъка бе отбит от Цанков. Последваха две разбърквания в наказателното поле след корнери, ала мрежата на "Монтана" остана суха. Меле се оформи и в 38-ата минута, когато Дуду остана под кълбото и не успя да го засече от непосредствена близост.

След почивката черноморци натикаха противника в собствената му половина и още в 47-ата минута Костадин Дяков можеше да открие, но пропусна идеална възможност. Само след две минути обаче трибуните изригнаха в овации. Адриан Фернандес беше намерен на границите на наказателното поле, напредна и хладнокръвно преодоля Цанков - 1:0. Седем минути по-късно при една от редките си контраатаки новакът стигна  до изравняване. Атанас Чепилов наказа колективна грешка в бургаската защита и простреля Паскал Борел по диагонала. До края на мача "акулите" доминираха тотално, но нямаха шанс да отбележат втори гол.