Състезателите се представиха отлично и спечелиха медали за клуба. Снимки ФК Корсар

Състезателите на бургаския фехтовален клуб "Корсар" спечелиха медали от провелото се Държавното първенство по фехтовка. Клубът бе представен от 28 деца във възрастовата група от 11-годишни до младежи и девойки.

В индивидуалното състезание до 11 години, Лора Ганева спечели сребърен медали при момичетата, а при момчетата Петър Иванов остана на крачка от медалите завоювайки 5 място. В тази възрастова група клубът бе представен и от Сиана Тодорова – 9 място, Мартина Христова - 11 място, Стелиана Йорданова 14 място и Ярослава Микова - 20 място.

В индивидуалната надпревара до 13 години, шампион при момичетата е Екатерина Чаушева, а с бронзов медал се окичи Мария Манчева. Място извън челната осмица заеха Елеонора Василева, Невена Съботинова, Мартина Христова, Диана Ангелова, Лора Ганева, Сиана Тодорова, Стелиана Йорданова, Ивален Попов, Петър Иванов, Максим Маринов и Самер Абдула.

Отборното състезание при момичетата в същата възрастова група предложи много емоции, първия отбор на Корсар в състав Екатерина Чаушева, Мария Манчева, Елеонора Василева и Диана Ангелова,  спечелиха сребърните отличия, като отстъпиха само във финала от отбора на "Ахил" - Варна. Втория отбор, който беше съставен предимно от деца до 11 години (Невена Съботинова, Мартина Христова, Лора Ганева и Сиана Тодорова) успя да спечели 5 място. Момчетата в състав Ивален Попов, Петър Иванов, Максим Маринов и Самер Абдула, заеха 8 място.

Състезанието до 15 години предложи нова порция положителни емоции, Габриела Георгиева спечели сребърното отличие, а Екатерина Чаушева намери място в челната осмица, заемайки 5 място, Веселин Вълев завоюва бронз при момчетата. Състезателите на клуба, които се състезаваха в тази възрастова група са: Василена Христова (11), Доротея Апостолова (22), Катерина и Доменика Микови (26), Катерина Йорданова (34), Борис Чапкънов (19), Пламен Христов (33).

В отборното състезание със сребърен медал се окичиха женския отбор в състав Габриела Георгиева, Василена Христова, Доротея Апостолова и Екатерина Чаушева. Бронзови отличия спечелиха момчетата Веселин Вълев, Борис Чапкънов, Пламен Христов и Ивален Попов. Съответно 8-мо и 9-то място заеха отборите в състави Доминика Микова, Мария Манчева, Елеонора Василева и Диана Ангелова, Катерина Микова, Невена Съботинова, Катерина Йорданова.

До 17 години Габриела Георгиева отново успя да се пребори за медал от състезанието, взимайки бронзовото отличие. С най-добро класиране при момчетата се отличиха Никола Миланов и Димитър Тончев, спечелвайки съответно 7-мо и 8-мо място. В състезанието участваха и Мария Далъзова (16), Виктор Китенов (12), Иван Колев (27)

В отборната надпревара, мъжкия отбор Никола Миланов, Димитър Тончев, Виктор Китенов и Иван Колев спечелиха сребърните медали, като загубиха от отбора на "Свечников" - София. А момичетата Габриела Георгиева, Василена Христова, Доротея Апостолова и Мария Далъзова останаха на крачка от медалите, спечелвайки 4 място.

В най-голямата възрастова група, младежи и девойки. Габриела Георгиева и Виктор Китенов завоюваха място сред най-добрите осем състезателя. А в отборното състезание мъжкия ни състав се класира на 6-то място.

Равносметката от състезанието е: един златен, два сребърни и три бронзови медала в индивидуалните състезания, и три сребърни и едно бронзово отличие в отборните.

Адмирации заслужават и треньорите подготвили състезателите Георги Миланов, Едуард Зуев, Катя Пъдарова, Радостин Станчев и Георги Златаров.