Фойерверки за осмата победа на "Черноморец-Бургас"

В 5-ата минута Костадин Дяков окуражи публиката с впечатляващ 50-метров рейд и загатна, че се намира в отлична форма. Шест минути по-късно капитанът Траян Дянков беше повален в наказателното поле и главният съдия Ангел Ангелов отсъди дузпа. Ектор Гонзалес не сгреши от бялата точка - 1:0. Последваха два шута на Дяков в ръцете на вратаря, а в две ситуации Мартин Тошеб беше на косъм от удвояване на резултата. Дяков все пак увенча отличната си игра с ефектно попадение. В 34-ата минута той се разписа с изненадваща парабола от 30-ина метра. Малко по-късно воле на Чиликов беше отразено като по чудо от Бриньоли.

През второто полувреме "акулите" снижиха оборотите и преотстъпиха инициативата на съперника. Четвърт час след подновяването на играта Алберто Ребека уцели напречната греда, а в 75-ата минута удар на Морини от упор беше блокиран в сетния миг. Черноморци отвърнаха с опасен удар с глава на резервата Дуду, появил се в игра с предпазна маска на лицето заради проблеми с носа. Шест минути преди края най-добрият на терена Дяков проби и шутира мощно, ала Бриньоли го опроверга с отличната си намеса.