Французинът стана на два пъти шампион в Созопол

Французинът Себастиан Болц стана шампион в третото издание на международния турнир по тенис за мъже "Санта Марина къп" с награден фонд 15 000 долара, което завърши днес в Созопол. Във финалната среща Болц победи Лукас Катарина (Монако) с 6:3 6:4.

Двубоят между първите двама поставени в схемата бе много интересен и оспорван и въпреки убедителния на пръв поглед резултат продължи над 2 часа. В първия сет Болц поведе с 3:1 и задържа аванса си до края. Във втората част Катарина бе близо до обрат, след като направи пробив за 4:2, но загуби следващите 4 гейма, а с това и мача.

По този начин Себастиан Болц стана двоен шампион на "Санта Марина къп". Преди два дни той взе титлата и на двойки в тандем с бразилеца Кайо Силва. Французинът е третият шампион на международния турнир за мъже в Созопол след испанеца Давид Перес Санс от 2016 г. и сънародника си Албано Оливети от 2017 г.

"Санта Марина къп" е единственият турнир за мъже у нас през тази година от календара на Международната федерация по тенис (ITF). В основната схема на сингъл играха 10 българи, от които най-добре се представиха достигналите до четвъртфиналите Александър Лазаров и Габриел Донев. Александър Донски пък игра финал на двойки.